آتش بدون دود واقعیت های پرخون جلد4(7جلد)

آقای ابراهیمی برای نوشتن این کتاب 30 سال وقت گذاشته و برای این رمان بلند سال 1377 به عنوان نویسنده برگزیده ادبیات داستانی 20 سال بعد از انقلاب انتخاب می شه و جدا چه کتابی نوشته دستش درد نکنه روحش شاد

 

قسمت های زیبایی از کتاب

انسان نمی تواند در گذشته ها به دنبال لحظه های بزرگ زندگی خویش بگردد ، لحظه هایی که تباه شده اند ، یا به رفعت ممکن رسیده اند . نمی تواند و نباید بتواند . هیچ لحظه ی عظیمی از کف نرفته است ، هیچ مصیبت بزرگی حادث نشده است ، همان گونه که هیچ پیروزی عظیمی به دست نیامده . چرا که مصیبت های بزرگ – آن سان که پیروزی های بزرگ – متعلق به لحظه های بزرگ اند و لحظه های بزرگ ، هنوز و همیشه در پیش روی ما هستند .

 

من دشمن سرسخت مذهب نیستم و مذهب را سم مهلکی برای روح افسرده ی انسان امروز نمی شناسم ، اما حاضر نیستم یک قدم ، یک قدم بسیار کوتاه هم در راه تبلیغ و ترویج دین بردارم .

 

عاشق شدن شرط اولش بی تجربگی است .

 

دولت جایی نمی خوابد که نم داشته باشد و کمر درد بگیرد . کمرد درد ، درد رعیت است و حق تاریخی رعیت .

 

انسان اگر گه گاه با تمام نیروی خود زار نزند ، انسان نیست ، سنگ است .

 

پس از قبول نظریه ای نمی توانی ان قدر نامرد باشی که هر گاه در آن نظریه نقصی پدید آمد ، بلافاصله گناه بخشی کنی و مسئولیت را بزدلانه از شانه ات برداری و آن را بر دوش کسی بیندازی که این نظریه را ، خالصانه و صادقانه به تو پیشکش کرده است .

 

ترکمن مثل اصفهانی ست و مثل تبریزی و مثل خراسانی اما ترکمن در مشروطیت همان مشارکتی را نداشته که اصفهانی و تبریزی و خراسانی داشته . برخی اشتباهات تاریخی را با اشتباهات اجتماعی نمی شود جبران کرد . برای طلبکار بودن ، بدهکار باید وجود داشته باشد . ابتدا تاریخ را به ترکمن ها بدهکار کن – منظورم تاریخ ایران است – و بعد به شکایت به دادگاه تاریخ برو !

 

دوست داشتن خوب است ، عشق اما عالی ست .
دوست داشتن آرامش است ، عشق غوغاست .
دوست داشتن دریاست
عشق ، آتشفشان همیشه زنده ی روح .

 

حتی یک لحظه هم گمان مبر که از تو چشم بپوشم آیلر!  یک لحظه یک لحظه هم گمان مبر که از سر راه روحت کنار بروم آیلر ! یک لحظه هم باور مکن که بگذارم خواستنت در قلبم کاستی بگیرد آیلر ! مرا نم نم باران تر نمی کند ، بی مهری تو به قهر نمی کشد ، از خویش راندن تو مرا ، مرا به جایی جز تو نمی راند ، آیلر !

 

هیچ سلاحی به زورمندی و پر دوامی کینه نیست .

از http://bestbooks.blogfa.com

برای دانلود نسخه ی پی دی اف کتاب روی لینک زیر کلیک کنید

http://s1.picofile.com/file/6409955730/Atash_Bedoone_Dood_Jeld_4.pdf.html

از http://www.arezooo.com

همچنین برای دانلود نسخه ی صوتی کتاب می توانید به آدرس زیر مراجعه فرمایید:

آتش بدون دود 4 نادر ابراهیمی (7جلد)

/ 2 نظر / 54 بازدید
ایمان آرزه

سلام دوست عزیز ... وب بسیار خوبی دارید که معلومه واسش زحمت کشیدید ... براتون آرزوی موفقیت می کنم ... خیلی خوشحال میشم به وب من هم سری بزنید و در مورد مطالبم نظر بدید ... سپاس ...

زهرا دختر باران

زهرا دختر باران سلام دوست من منم زهرا هستم.يه خونه کوچيک دارم که توش از علاقه هام و رويا هام وروزانه هام حرف مي زنم. اگه لايق دونستي واومدي وبلاگم ازت خواهش مي کنم که همه پست هام رو بخوني چون ازهر چيزي ارزشمندتره روز خوش www.zahra1369.persianblog.ir